18.10.2017r. Godz. 11:18Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.03.2017

dodano: 2 marca 2017 o 21:03 | ostatnia aktualizacja: 2 marca 2017 o 21:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 64 razy. Odnotowaliśmy 17 pożarów, 43 miejscowe zagrożenia oraz 4 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 11 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 105 zastępów  w sile 439 strażaków.

Na trasie Krapkowice – Opole, DK 45, niedaleko zjazdu z autostrady A4, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów, osobowego i ciężarowego. . Strażacy, przy pomocy sprzętu hydraulicznego, wykonali dostęp do poszkodowanego kierowcy, niestety obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. Późniejsze działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji do działań policji, podczas prowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych.

W wyniku silnych wiatrów, które przeszły dzisiaj nad naszym województwem, odnotowaliśmy 34 zdarzenia, najwięcej w powiatach kluczborskim i opolskim po 7,  w namysłowskim 5 oraz po 4 zdarzenia w powiatach krapkowickim i nyskim.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania