19.03.2019r. Godz. 03:27Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.03.2018 r.

dodano: 2 marca 2018 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 3 marca 2018 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 42 razy. Odnotowaliśmy 21 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe. W powyższych zdarzeniach poszkodowane zostały 4 osoby . We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 99 zastępów, w sile 428 strażaków.

Laskowice powiat prudnicki doszło do wypadku samochodu dostawczego z samochodem ciężarowym na prostym odcinku drogi. Przybyli na miejsce akcji strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych musieli wykonać dostęp oraz ewakuować kierowcę z dostawczego Opla. W wyniku zaistniałego zdarzenia dwie osoby zostały ranne, którym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy a przybyły na miejsce akcji ZRM zabrał je do szpitala.

Pokój powiat namysłowski zderzenie dwóch samochodów osobowych, w momencie przybycia na miejsce akcji strażaków osoby uczestniczące w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. W trakcie prowadzonych działań jeden z uczestników kolizji słabo się poczuł i strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Stanowisko Kierowania
Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
mł. kpt. Roman Wyszka