22.02.2019r. Godz. 08:57Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.04.2012

dodano: 2 kwietnia 2012 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 4 kwietnia 2012 o 06:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

  1. W Kędzierzynie – Koźlu strażacy na prośbę policji zostali zadysponowani do otwarcia mieszkania na II piętrze w budynku wielorodzinnym, w którym prawdopodobnie zasłabł mężczyzna. Po rozpoznaniu sytuacji stwierdzili, że w mieszkaniu znajduje się osłabiony, ale przytomny mężczyzna. Otwarcie mieszkania nastąpiło z drabiny przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego.

  2. Zabezpieczano skutki zdarzeń drogowych, w których jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych:

    - w Brzegu kierujący samochodem osobowym uderzył w oświetleniowy słup betonowy; dwie osoby zostały ranne; strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych uwolnili pasażera pojazdu; straty oceniono na 15 tys. zł.,

    - w Zawadzie k. Opola na drodze krajowej 45 kierujący samochodem osobowym najechał na tył koparki; jedna osoba została poszkodowana; strażacy wspólnie z ratownikami zespołów ZRM umieścili poszkodowanego na noszach i przetransportowali do karetki.

  3. W Opolu przy ulicy Podhalańskiej strażacy zostali zadysponowani do sprawdzenia poziomu tlenku węgla w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym. Po wejściu do mieszkania stwierdzili, że w kuchni znajduje się kobieta, która uskarża się na złe samopoczucie. Poszkodowaną kobietę i jej dziecko strażacy ewakuowali z mieszkania, a następnie poddali tlenoterapii i sprawdzili stan dziecka (bez objawów zatrucia). Mieszkanie zostało sprawdzone czujnikiem wielogazowym (wynik negatywny) i przewietrzone. Po przybyciu ZRM poszkodowana  została przekazana ratownikom medycznym i odwieziona do szpitala.