23.10.2017r. Godz. 09:43Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.05.2014

dodano: 2 maja 2014 o 06:05 | ostatnia aktualizacja: 3 maja 2014 o 22:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 15 razy, w tym 6 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach udział brało 40 zastępów i 172 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostało 6 osób.

O godz. 01:59 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Namysłowie otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania na pierwszym piętrze w budynku wielorodzinnym cztero kondygnacyjnym. Na miejsce pożaru zostało zadysponowanych w sumie dziesięć zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zastano mieszkanie w pełnym rozgorzeniu oraz silnie zadymione dwie klatki schodowe. Strażacy ewakuowali w sumie 9 osób ( łącznie z budynku ewakuowano 11 osób), podali prądy gaśnicze wody na palące się mieszkanie i klatkę schodową , udzielili KPP czterem poszkodowanym. W sumie poszkodowane zostały cztery osoby, w tym u jednej osoby lekarz stwierdził zgon. Po ugaszeniu pożaru wyniesiono spalone meble i materiały wyposażenia wnętrz dogaszając je na zewnątrz budynku wodą. Po zakończeniu akcji sprawdzono miejsce zdarzenia kamerą termowizyjną.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa

st.kpt. Jarosław Larski

W Zielęcicach, pow. brzeski, DK 94, samochód osobowy z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi, uderzył w drzewo i przewrócił się na bok. Podróżujące dwie osoby znajdowały się na zewnątrz pod opieką policji. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy obu poszkodowanym, odłączyli dopływ prądu z akumulatora oraz usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przewiózł rannych do szpitala. Straty oszacowano na 7 tys.

sporządził

Dyżurny Operacyjny