14.12.2017r. Godz. 14:20Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.05.2017

dodano: 2 maja 2017 o 22:05 | ostatnia aktualizacja: 3 maja 2017 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 22 razy. Odnotowaliśmy 7 pożar, 13 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osóby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 58 zastępów, w sile 270 strażaków.

W Kępie (gmina Łubniany) o godz. 11:30 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali pojazd po dachowaniu, który znajdował poza drogą. Poszkodowane zostały dwie osoby, które wyszły z pojazdu o własnych siłach i znajdowały się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na odcięciu dopływu energii z akumulatora. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy straży pożarnej.

Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

st. kpt. Jarosław Larski