22.10.2017r. Godz. 04:36Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.06.2016r.

dodano: 2 czerwca 2016 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 3 czerwca 2016 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 34 razy, w tym odnotowaliśmy 4 pożary, 27 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. Poszkodowanych zostało 13 osób. A w działaniach zaangażowanych było 65 zastępów i 286 strażaków.

W Kluczborku na ul. Byczyńskiej doszło do zderzenia busa z dwoma samochodami osobowymi. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby w tym 11 letnie dziecko. Dalsze działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów z uszkodzonych pojazdów. Osoby poszkodowane zostały zabrana przez ZRM do szpitala.

W Głuchołazach na DW 411 samochód osobowy wjechał do rowu. Działania straży pożarnej polegały zabezpieczeniu miejsca, odcięciu akumulatora i jednoczesnym na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie kierującej pojazdem, polegającej na podaniu tlenu i wsparciu psychicznym. Następnie przekazano osobę ZRM.

Dyżurny Operacyjny Województwa

kpt. Roman Felusiak