20.10.2018r. Godz. 08:16Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.06.2018 r.

dodano: 2 czerwca 2018 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 2 czerwca 2018 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 58 razy. Odnotowaliśmy 16 pożarów, 38 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby, w tym 1 śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 139 zastępów, w sile 625 strażaków.

Od godzin południowych straż interweniowała w 19 zdarzeniach związanych z warunkami atmosferycznymi. Najczęściej interweniowaliśmy podczas usuwania złamanych drzew blokujących drogi, zagrażających budynkom, oraz pompowaliśmy wodę z zalanych piwnic i posesji.

Najwięcej interwencji było w:

powiecie opolskim – 13 zdarzeń,

powiecie krapkowickim – 4 zdarzenia

powiecie strzeleckim – 1 zdarzenie

powiecie kędzierzyńsko-kozielskim -1 zdarzenie.

W zdarzeniach nie było osób poszkodowanych.

O godzinie 13:30 dyżurny straży w Krapkowicach przyjął pierwsze zgłoszenie o pożarze ciężarówki na 250 km A4 w kierunku Katowic. Równocześnie wpłynęło kilka zgłoszeń, gdyż pożar był widoczny z odległości kilku kilometrów. Po dojeździe strażaków, pożarem objęta była cała naczepa przewożąca granulat żywicy wielowęglowodorowej. Kierowca przed naszym przybyciem odczepił ciągnik siodłowy i odjechał nim na bezpieczną odległość. Na czas prowadzenia działań gaśniczych ruch na autostradzie był wstrzymany. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Oprócz spalonej naczepy i ładunku, uszkodzeniu uległy elementy infrastruktury autostrady. W działaniach brało udział 6 zastępów w sile 21 strażaków.

SK OKW

mł. asp. Elżbieta Zalewska.