15.12.2017r. Godz. 01:40Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.07.2014

dodano: 2 lipca 2014 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 3 lipca 2014 o 07:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 14 razy: w tym 3 pożary, 1o miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.W działaniach udział brało 27 zastępów i 113 strażaków.W wyniku zaistniałych zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby.

Minionej nocy w miejscowości Chróścice sam. ciężarowy z naczepą w wyniku nieprawidłowego manewru cofania zawisł naczepą nad wiaduktem drogowym i torowiskiem. Działania straży polegały na oświetleniu i zabezpieczeniu miejsca działań, przy użyciu dźwigu i sam. straży pożarnej naczepa została przesunięta i postawiona na drodze. Na czas prowadzonych działań ruch na skrzyżowaniu był wstrzymany.

O godzinie 8:12 dyżurny SK w Strzelcach Opolskich otrzymał zgłoszenie o osobie, która spadła z wys. ok 3m do piwnicy na terenie ruin zamku. Przybyły zastęp straży pożarnej zabezpieczył miejsce zdarzenia oraz ewakuował osobę poszkodowaną na noszach. Po udzieleniu pomocy przez ZRM została ona przewieziona do szpitala.

W Opolu na ul. Obrońców Stalingradu doszło do zderzenia trzech sam. osobowych. Droga w czasie prowadzenia działań była zablokowana, strażacy odłączyli w pojazdach zasilanie, zebrali rozlane płyny eksploatacyjne.W wyniku tego zdarzenia dwie os. zostały poszkodowane.

O godzinie 17:28 do dyżurnego SK w Opolu wpłynęło zgłoszenie o pożarze zbiornika z olejem na terenie gospodarstwa rolnego. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęty był ciągnik rolniczy, maszyny rolnicze oraz w wyniku rozlania oleju paliła się nawierzchnia na posesji. Działania polegały na podaniu jednego prądu piany ciężkiej i dwóch prądów wody na miejsce pożaru. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych, a straty wstępnie oszacowano na 200 tys. zł.

Stanowisko Kierowania

kpt. Krzysztof Letki