18.10.2017r. Godz. 11:18Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.08.2012

dodano: 2 sierpnia 2012 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 3 sierpnia 2012 o 19:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. W miejscowości Wróblin (powiat prudnicki) prawdopodobnie w wyniku zatarcia się łożyska w maszynie rolniczej doszło do pożaru (dużego) słomy po kombajnie, bel oraz ścierniska. Ciągniki rolnicze oborały palące się pola ograniczając rozprzestrzenienie się pożaru. Działania zastępów polegały na podaniu prądów wody na palącą się powierzchnię jak również na płonące sprasowane bale.

2. Zabezpieczano skutki wypadków drogowych, w których poszkodowane zostały cztery osoby:

- w Opolu przy ul. Koszalińskiej w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych ranne zostały dwie osoby, strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym (unieruchomili odcinek szyjny kręgosłupa, udzielili wsparcia psychicznego), po przebadaniu rannych ZRM nie zabrał nikogo do szpitala,

- w Prudniku przy ul. Kościuszki kierujący motocyklem potrącił dwie kobiety, strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, które przekazali przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego.

3. W Opolu przy pl. Katedralnym mężczyzna w wyniku próby przejścia przez ogrodzenie został przebity metalowym elementem ogrodzenia. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzili, że ZRM udziela medycznych czynności ratunkowych mężczyźnie, który nabił się brzuchem na metalowy element ogrodzenia. Zabezpieczono teren działań. Przy użyciu piły do stali i betonu wycięto element ogrodzenia, z którym poszkodowany został przetransportowany do karetki.