22.10.2017r. Godz. 04:33Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 02.09.2016

dodano: 2 września 2016 o 22:09 | ostatnia aktualizacja: 3 września 2016 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 41 razy. Odnotowaliśmy 13 pożarów, 21 miejscowych zagrożeń i 7 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 75 zastępów, w sile 326 strażaków.

W miejscowości Lewice w powiecie głubczyckim doszło do zasłabnięcia mężczyzny. Jednostki straży pożarnej zostały zadysponowane do zabezpieczenia lądowiska LPR. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono brak karetki ZRM, a na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego znajduje się mężczyzna który prawdopodobnie dostał zawału serca. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i zabezpieczeniu lądowiska LPR, następnie pomocy przy transporcie poszkodowanego do śmigłowca LPR.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania