15.10.2018r. Godz. 22:05Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.09.2018 r.

dodano: 2 września 2018 o 22:09 | ostatnia aktualizacja: 2 września 2018 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 58 razy. Odnotowaliśmy 6 pożarów, 50 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowannych zostao 9 osób w tym 1 ofiara śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 118 zastępów, w sile 546 strażaków.

W Paczkowie, powiat nyski doszło do katastrofy budowlanej w której 2 osoby zostały ranne a 1 osoba poniosła śmierć. Podczas zwiedzania przez turystów pod ich ciężarem zawaliła się drewniana konstrukcja tarasu widokowego przy jednej z wież. Mimo szybkiej akcji służb kobiety nie udało się uratować, przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon. Druga poszkodowana kobieta z licznymi obrażeniami została przetransportowana przez lotnicze pogotowie ratunkowe do szpitala. Trzecia poszkodowana osoba, mężczyzna w najlepszym stanie fizycznym został również zabrany do szpitala na badania.

W dniu dzisiejszym odnotowaliśmy zwiększoną liczbę zdarzeń związanych z ulewnym deszczem i lokalnymi podtopieniami. Dotyczyło to tylko powiatu nyskiego-10 zdarzeń.

Autor: mł. asp. Paweł Tomas