13.12.2017r. Godz. 20:00Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.10.2014r.

dodano: 2 października 2014 o 12:10 | ostatnia aktualizacja: 2 października 2014 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 18 razy, w tym 6 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach zaangażowanych było 65 zastępów i 262 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 7 osób.

W miejscowości Bąków, DK 11, pow. kluczborski, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego. Osoby podróżujące ciężarówką nie wymagały czynności medycznych. Strażacy wykonali dostęp do kierującego osobówką, ewakuowali go z pojazdu, następnie prowadzili czynności reanimacyjne wspólnie z przybyłym zespołem ratownictwa medycznego. Podjęte działania nie przyniosły skutku, a obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. Na czas działań droga krajowa nr 11 była zamknięta.

W miejscowości Grabin, pow. opolski, na DK 46, samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Zakręcono zawór w butli z LPG, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu, przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do poszkodowanego, ewakuowano go z pojazdu i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Na czas działań droga krajowa nr 46 była zamknięta.

sporządził

Dyżurny Operacyjny