17.02.2019r. Godz. 11:02Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.10.2017r

dodano: 2 października 2017 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 3 października 2017 o 21:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

 Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 32 razy. Odnotowaliśmy 13 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 73 zastępy, w sile 313 strażaków.  

 Po godzinie 19 na terenie pow. krapkowickiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych.

W miejscowości Żużela dachował sam. osobowy który następnie wpadł do rowu. Osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdem. Działania straży polegały na zabezp. miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, które następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

W miejscowości Strzeleczki sam. typu bus zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Osoby jadące ciągnikiem doznały obrażeń  ciała i została im udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc a następnie przekazane zostały zespołowi ratownictwa medycznego. Droga w czasie akcji w obu kierunkach była zablokowana.

O godzinie 17.19 do stanowiska kierowania w Prudniku wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku jednorodzinnym w miejscowości Łącznik. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano płonący dach w budynku jednorodzinnym. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz. Działania Straży polegały na odłączeniu źródła prądu w budynku, podaniu  dwóch prądów wody na palący się dach. Po stłumieniu ognia wyniesiono meble, prowadzono rozbiórkę jednocześnie dogaszając elementy konstrukcji dachu. Po całkowitym ugaszeniu całość budynku sprawdzono kamerą termowizyjną nie stwierdzając podwyższonej temperatury. Dach zabezpieczono plandeką

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
kpt. Krzysztof Letki