21.11.2018r. Godz. 19:48Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.11.2018 r .

dodano: 2 listopada 2018 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 4 listopada 2018 o 00:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 34 razy. Odnotowaliśmy 14 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały10 osób. We wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 78 zastępów, w sile 307. strażaków.

W Prudniku miał miejsce pożar budynku wielorodzinnego. Na miejscu strażacy ugasili pożar zlokalizowany na drugim piętrze i poddaszu budynku oraz ewakuowali trzynaście osób z pozostałych pomieszczeń. W wyniku tego zdarzenia sześć osób zostało poszkodowanych (w tym dwóch strażaków). Po ugaszeniu budynek przewietrzono i sprawdzono na obecność gazów toksycznych. W działaniach ratowniczych brało udział dziewięć zastępów straży pożarnej.

W miejscowości Kluczbork miał miejsce wypadek dwóch pojazdów osobowych. Zdarzenie powstało na skutek braku zachowania zasad bezpieczeństwa. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane, a działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odcięciu zasilania pojazdów oraz przywróceniu ruchu na DK 11. W działaniach udział brały trzy zastępy straży pożarnej.

Opracowanie: Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

mł. bryg. Marek Kocielski