18.10.2017r. Godz. 14:54Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.12.2012r.

dodano: 2 grudnia 2012 o 21:12 | ostatnia aktualizacja: 3 grudnia 2012 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godz. 15:00 na trasie Kłodnica – Januszkowice pow. Kędzierzyn Koźle, miało miejsce wypadek drogowy z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć, a cztery zostały poszkodowane. Działania Straży polegały min. na oświetleniu terenu akcji. Na czas prowadzonych działań droga wojewódzka 423 była zamknięta.

Do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło o godz. 16:57 w Opolu na Pl. Konstytucji 3-go Maja. W wyniku tego zdarzenia 6 osób zostało poszkodowanych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym do czasu przybycia zespołów ratownictwa medycznego. Straty oszacowano na 20 tys.

W Niemodlinie, o godz. 18:05 doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. Działania Straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz oświetleniu terenu działań.

Wieczorem o godz. 19:47 w Namysłowie, strażacy brali udział w akcji gaszenia pożaru w domu jednorodzinnym. Oddymiono i przewietrzono pomieszczenia, sprawdzono urządzeniem pomiarowym obecność gazów niebezpiecznych (nie stwierdzono) oraz udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej właścicielce, którą przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Straty oszacowano na 3 tys., uratowano mienie wartości 300 tys.

sporządził

Dyżurny Operacyjny Województwa