10.12.2018r. Godz. 05:08Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 02.12.2018 r.

dodano: 2 grudnia 2018 o 21:12 | ostatnia aktualizacja: 3 grudnia 2018 o 22:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 30 razy. Odnotowaliśmy 9 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 8 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 65 zastępów w sile 290 strażaków.

Na trasie Lewice - Zubrzyce doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego pojazdu, którym podróżowały dwie osoby. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy obu poszkodowanym, następnie przekazali dla zespołu ratownictwa medycznego, który przewiózł je do szpitala.

Do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego, który zjechał z drogi i uderzył w drzewo, doszło na DW 417 w Dobrosławicach. Poszkodowanej, jednej osobie, strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie przekazali pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Na czas działań ruch odbywał się wahadłowo.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania