21.10.2017r. Godz. 08:50Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.10.2013

dodano: 3 października 2013 o 21:10 | ostatnia aktualizacja: 4 października 2013 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godzinie 11.07 dyżurny miejskiego stanowiska kierowania w Opolu przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na autostradzie A4 (227 km - kierunek Wrocław). Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 4 zastępy jednostek ochrony pożarowej. Po rozpoznaniu stwierdzono, że na poboczu jezdni stoi po dachowaniu rozbity samochód osobowy. Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego obecni na miejscu zdarzenia. Kierowca i pasażer znajdowali się poza pojazdem i nie zgłaszali żadnych dolegliwości. Pomoc drogowa pomogła ściągnąć auto na pobocze drogi. Działania straży polegały na: zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono w uszkodzonym pojeździe akumulator i sprawdzono pod kątem wycieków substancji ropopochodnych. Na czas trwania akcji zamknięto jeden pas autostrady.

O godzinie 14.24 dyżurny miejskiego stanowiska kierowania w Opolu przyjął zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na autostradzie A4 (232 km - kierunek Katowice). Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy jednostek ochrony pożarowej. Po rozpoznaniu stwierdzono, że przy barierce oddzielającej pasy autostrady stał przodem w kierunku jazdy (Katowic) rozbity samochód osobowy. Kierowca i pasażer znajdowali się poza pojazdem i nie zgłaszali żadnych dolegliwości. Około 80 metrów dalej na pasie awaryjnym stał przodem w kierunku jazdy drugi rozbity samochód osobowy. Kierowca znajdował się poza pojazdem i zgłaszał ból w okolicy karku.  Działania straży polegały na: zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono w uszkodzonych pojazdach akumulatory i sprawdzono pod kątem wycieków substancji ropopochodnych. W tym samym czasie rota medyczna zajęła się  udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu z drugiego samochodu osobowego. Poszkodowanego przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego zaraz po  przybyciu na miejsce zdarzenia. Na czas trwania akcji zamknięto jeden pas autostrady. Po zabraniu uszkodzonych aut przez pomoc drogową usunięto odpady poakcyjne. Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego obecni na miejscu zdarzenia.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa