21.10.2017r. Godz. 08:52Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.01.2013

dodano: 3 stycznia 2013 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 5 stycznia 2013 o 06:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godz.8:07 w Opolu strażacy w obecności policji weszli do mieszkania, w którym przebywała osoba wymagająca pomocy medycznej; strażacy udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego.

O godz.12:46 w Opolu przyjęto zgłoszenie z OCRM -u o zasłabnięciu osoby będącej na dachu budynku produkcyjnego; po zadysponowaniu trzech zastępów straży i przybyciu na miejsce ustalono, że osoba spadła z drabiny i znajdowała się na dachu wiaty przylegającej do budynku gospodarczego; na dachu byli inni pracownicy zakładu, udzielający rannemu pierwszej pomocy; strażacy sprawili drabinę przenośną i ewakuowali osobę; w tym czasie na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego; przy ich asyście strażacy przenieśli rannego na desce ortopedycznej do karetki; dalsze czynności prowadzili ratownicy medyczni.

O godz. 16:54 w Kędzierzynie – Koźlu przyjęto zgłoszenie z OCRM – u dotyczące utraty przytomności osoby i zadysponowania straży pożarnej z braku wolnego zespołu ratownictwa medycznego; po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch zastępów ustalono, że zespół ratownictwa medycznego udziela  już pomocy osobie poszkodowanej; działania straży polegały na pomiarze zawartości tlenku węgla którego przyrządy nie potwierdziły.

O godz. 18:05 stanowisko kierowania PSP w Opolu przyjęto zgłoszenie z WCPR – u dotyczące wypadku drogowego w Antoniowie pow. opolski /DW 463 Ozimek – Bierdzany/; po przybyciu na miejsce sześciu zastępów straży ustalono, że zderzyły się czołowo  dwa samochody osobowe; jedna z osób kierujących nie mogła wydostać się z pojazdu; strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do osoby poszkodowanej; ogółem 6. osobami rannymi, w tym trojgiem dzieci zajęli się ratownicy z czterech zespołów medycznych i ratownicy z OSP Szczedrzyk, którzy dwóm osobom udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy /założenie kołnierza ortopedycznego/; policja wstrzymała ruch drogowy do zakończenia działań ratowniczych; wszystkie osoby ranne zostały przewiezione do szpitala.

Stanowiska kierowania PSP w Opolu i Krapkowicach przyjęły zgłoszenie z podejrzeniem obecności tlenku węgla w mieszkaniu; w Opolu strażacy dokonali pomiaru tlenku węgla i potwierdzili jego obecność w lokalu; ustalono, że  właścicielka była wcześniej zatruta tym bezwonnym gazem i przebywała w szpitalu; po tym zdarzeniu zakład kominiarski sprawdził urządzenie gazowe i przewody spalinowe; w pomieszczeniu w którym jest piecyk gazowy została zainstalowana czujka na CO, która zaalarmowała osobę; ustalono, że uszkodzony jest prawdopodobnie piecyk gazowy; osoba nie skarżyła się na żadne z dolegliwości zatrucia tlenkiem węgla; z kolei w Krapkowicach powodem alarmu czujki gazowej była niesprawna bateria zasilająca.

ogólną informację o działaniach straży pożarnej w dniu 3 bm. /na podst. czasów sporządzenia meldunku/ i statystykę zdarzeń od początku 2013 roku przedstawia ==>tabela
informację sporządził:
dyżurny operacyjny województwa