23.10.2017r. Godz. 09:54Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.01.2014

dodano: 3 stycznia 2014 o 20:01 | ostatnia aktualizacja: 3 stycznia 2014 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 18 razy, w tym 9 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach udział brało 35 zastępów i 152 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały trzy osoby.

W miejscowości Poręba, pow. strzelecki samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz ewakuowali go z pojazdu w asyście zespołu ratownictwa medycznego. Jednocześnie odłączono dopływ prądu z akumulatora oraz ograniczono wyciek płynów eksploatacyjnych z uszkodzonego pojazdu. Osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala.

W Opolu, przy ul. Koszyka miało miejsce zdarzenia drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych. Strażacy wykonali dostęp do dwóch osób, wobec których czynności medyczne wykonywał zespół ratownictwa medycznego. Obie osoby, po ewakuacji zostały przewiezione do szpitala. Odłączono dopływ prądu z akumulatora oraz usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni. Łącznie pojazdami podróżowało 8 osób.

sporządził

Dyżurny Operacyjny