13.12.2017r. Godz. 19:58Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.01.2015r.

dodano: 3 stycznia 2015 o 16:01 | ostatnia aktualizacja: 4 stycznia 2015 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu 02.01.2015 w miejscowości Kielcza w pow.strzeleckim o godz. 23:15 samochód osobowy z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i wpadł do rowu przy nasypie kolejowym. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym w zdarzeniu, następnie odłączyli dopływ prądu z akumulatora w pojeździe oraz przesunęli pojazd , który znajdował się ok. 1m. od torów kolejowych. Wszyscy poszkodowani zostali zabrani do szpitala.

W miejscowości Kup, pow. opolski o godz. 21:22 doszło do pożaru pomieszczenia kuchennego w budynku mieszkalnym.Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań. Równocześnie do budynku weszła rota z linią gaśniczą  w ODO, gdzie w przedpokoju odnaleziono stojącą starszą kobietę, która po ewakuowaniu na zewnątrz przekazała informację, że w palącym się  pomieszczeniu kuchni znajduje się dorosły  syn.  Po częściowym ugaszeniu płomieni rozpoczęto przeszukiwanie pomieszczenia kuchennego i pokoju połączonego z kuchnią. W bardzo silnym zadymieniu i wysokiej temperaturze odnaleziono mężczyznę leżącego na wersalce .  Osobę tą ewakuowano  ze strefy niebezpiecznej na zewnątrz budynku i udzielono KPP. Poszkodowanych  przekazano przybyłemu na miejsce ZRM, który po dalszych czynnościach medycznych przetransportował je do szpitala.. Na miejsce wezwano osobę z zarządzania kryzysowego gminy. Dodatkowo zadysponowano zakład energetyczny, który po przybyciu na miejsce odłączył zasilanie w energię elektryczną do budynku.

sporządził

Dyżurny Operacyjny