22.04.2018r. Godz. 18:34Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.01.2018 r.

dodano: 3 stycznia 2018 o 20:01 | ostatnia aktualizacja: 4 stycznia 2018 o 21:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 35 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 29 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 15 osób, w tym 2 ofiary śmiertelne. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 81 zastępów, w sile 364 strażaków.

O godz.14.58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nysie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Łambinowicach na ul. Kolejowej. Po przybyciu na miejsce zastępów Straży Pożarnej, przebywający już na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego wobec jednego z poszkodowanych stwierdził zgon, natomiast u drugiej prowadzone były czynności reanimacyjne. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy innym służbom. U drugiej z osób poszkodowanych, w toku działań ratowniczych, również stwierdzono zgon.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania