20.03.2019r. Godz. 10:59Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 03.02.2015r

dodano: 4 lutego 2015 o 00:02 | ostatnia aktualizacja: 5 lutego 2015 o 07:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W czasie minionej doby na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 17 razy: w tym 6 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W działaniach udział brały 34 zastępy i 147 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń 8 osoby zostało poszkodowanych, w tym jedna śmiertelnie. 

Ważniejsze zdarzenia:

W miejscowości Reńska Wieś miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch sam. Osobowych. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz kierowaniu ruchem. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby które zostały zabrane przez ZRM.

W miejscowości Prudnik najprawdopodobniej w wyniku nieszczelności przewodu kominowego lokator jednego z mieszkań został poszkodowany. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano nieprzytomnego mężczyznę w łazience. Wskazania urządzenia pomiarowego wykazały obecność CO w powietrzu. Podjęto decyzję o ewakuacji poszkodowanego i przystąpiono do tlenoterapii. Otwarto okna w mieszkaniu celem przewietrzenia. Po przybyciu ZRM osoba poszkodowana zastała przekazana.

O godzinie 17:11 na ul. Solskiego w Opolu doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. Na miejscu stwierdzono silnie rozwinięty pożar w mieszkaniu na drugim piętrze. Płomieniami objęte było wyposażenie dwóch pokoi. Osoby obecne na miejscu zdarzenia informowały, iż w mieszkaniu znajduje się starszy mężczyzna. Dwie osoby znajdujące się w mieszkaniu na pierwszym pietrze ewakuowały się przed przybyciem JOP. Działania polegały na podaniu jednego skutecznego prądu wody na palące się wyposażenie pokoi. Po przygaszeniu płomieni w jednym z pomieszczeń odnaleziono zwłoki mężczyzny. Przybyły na miejsce ZRM udzielił pomocy dwóm osobom: lokatorce mieszkania na pierwszym piętrze i osobie próbującej gasić pożar przed przybyciem JOP. Obie osoby odmówiły przewiezienia do SOR. Dalsze działania polegały na sprawdzeniu czy pożar nie przedostał się na poddasze. Wszystkie pomieszczenia sprawdzono kamerą termowizyjną. Po przewietrzeniu mieszkania, sprawdzono je miernikiem wielogazowym. Zagrożeń nie stwierdzono.  

Stanowisko Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

kpt. Krzysztof Letki