21.04.2019r. Godz. 06:35Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.02.2019 r.

dodano: 3 February 2019 o 23:02 | ostatnia aktualizacja: 4 February 2019 o 08:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 16 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 37 zastępów, w sile 171 strażaków.

W Głogówku powiat prudnicki doszło do pożaru poddasza. Mieszkańcy domu jednorodzinnego ewakuowali się przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Pożar został ugaszony przez podanie prądów wody od środka i z zewnątrz budynku. Nikt nie został poszkodowany w związku z pożarem. Uszkodzeniu uległa konstrukcja dachu i instalacja elektryczna.

W miejscowości Racławice Śląskie powiat prudnicki doszło do wybuchu zbiornika do produkcji alkoholu. W wyniku wybuchu i pożaru ranne zostały dwie osoby. Uszkodzeniu uległo piętro budynku jednorodzinnego. Strażacy gasili pożar pomieszczenia łazienki oraz w tym samym czasie ewakuowali poszkodowane osoby na zewnątrz budynku.

Autor: mł.asp. Paweł Tomas