24.10.2017r. Godz. 00:21Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.03.2012

dodano: 3 marca 2012 o 06:03 | ostatnia aktualizacja: 3 marca 2012 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.03.2012

1. O godzinie 5:45 doszło do dachowania busa w miejscowości Stradunia (powiat krapkowicki). Na miejsce zdarzenia dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego zadysponował 2 zastępy straży pożarnej. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ranna. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano poszkodowanego zespołowi ratownictwa medycznego.

2. Na autostradzie A4 (260 km. kier Wrocław) o godzinie 7:05 niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną dachowania samochodu osobowego. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ranna. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a przybyły na miejsce lekarz po dokonaniu oceny stanu osoby poszkodowanej podjął decyzję o zadysponowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, stąd też działania straży pożarnej polegały również na zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR.

3. O godzinie 7:32 na autostradzie A4 (262 km. kier. Wrocław) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia jeden z samochodów wypadł z autostrady, a w środku znajdowała się jedna osoba poszkodowana. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali dostęp do osoby poszkodowanej przy pomocy narzędzi hydraulicznych, a następnie przekazali ją zespołowi ratownictwa medycznego.

4. W miejscowości Bogdańczowice o godzinie 13:40 doszło do zdarzenia drogowego w którym podczas jazdy odpadła klapa luku bagażowego Autobusu i uderzyła w nadjeżdżające z naprzeciwka dwa samochody osobowe. Jeden z samochodów chcąc uniknąć zderzenia z oderwanym elementem autobusu wjechał do rowu i uderzył w przepust. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby zostały ranne, przybyli ma miejsce strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego.