19.11.2018r. Godz. 18:29Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.03.2018r.

dodano: 3 marca 2018 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 4 marca 2018 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 50 razy. Odnotowaliśmy 25 pożarów, 24 miejscowe zagrożenia i 1 alarm fałszywy. W powyższych zdarzeniach poszkodowane zostało 14 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 110 zastępów, w sile 483 strażaków.

W miejscowości Zużyce powiat nyski sześć zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru budynku gospodarczego. Podczas pożar istniało realne zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru na przyległe budynki mieszkalne. Spaleniu uległo siano składowane na poddaszu stajni. Nikt nie został ranny a straty materialne oszacowano na 35 tys.pln.

W miejscowości Gotartów powiat kluczborski niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną wypadku samochodu typu bus. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł poważnych uszkodzeń ciała a przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego nie podjął decyzji o zaraniu uczestników zdarzenia do szpitala. Straty materialne oszacowano na 100 tys.pln.

Stanowisko Kierowania
mł.