21.10.2017r. Godz. 08:51Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.04.2013

dodano: 3 kwietnia 2013 o 12:04 | ostatnia aktualizacja: 3 kwietnia 2013 o 19:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Zdarzenie drogowe, w którym uczestniczyły cztery samochody, 1 ciężarowy i 3 osobowe, miało miejsce na DK 40, obwodnica Lubrzy, pow. prudnicki. W zdarzeniu poszkodowane zostało pięć osób w tym dziecko. Strażacy, przy pomocy narzędzi hydrauliczych wykonali dostęp do dwóch osób znajdujących się we wraku pojazdu oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej z poszkodowanych. W akcji udział brało 6 zastępów JOP oraz 4 karetki ZRM. Na czas działań DK 40 była zamknięta w obu kierunkach. Oszacowano straty na 10 tys. zł.

Cztery zastępy w sile 18 ratowników brało udział w akcji gaszenia pożaru garażu w Michałkowicach, pow. głubczycki. Działania straży polegały na podaniu prądów wody w natarciu do wnętrza oraz obronie budynków przyległych. Wewnątrz spaleniu uległy dwa pojazdy oraz wyposażenie garażu. Przyczynę powstania pożaru bada Policja. Wstępnie straty oszacowano na 25 tys. zł.

Sporządził

Dyżurny operacyjny