13.12.2017r. Godz. 20:02Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.04.2017r

dodano: 3 kwietnia 2017 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 4 kwietnia 2017 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 34 razy. Odnotowaliśmy 17 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 8 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 77 zastępów, w sile 325 strażaków.

Do poważnego zdarzenie doszło przed godz. 9 w miejscowości Kędzierzyn-Koźle w Szpitalu Zespolonym na ul Roosvelta, . Po przejeździe i przeprowadzeniu rozpoznania KDR ustalił, że: na pierwszym piętrze klatki schodowej pali się trasa kablowa, cała klatka schodowa oraz część pomieszczeń bloku operacyjnego jest zadymiona, przed przybyciem pierwszych jednostek grupa ludzi (ok. 30 osób) opuściła budynek szpitala. Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, gaszeniu palącej się instalacji przy pomocy gaśnic proszkowych, sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej ciągu instalacji elektrycznej, przewietrzeniu części szpitala. Przeprowadzono ewakuację trzech osób przy pomocy drabiny mechanicznej z pomieszczenia bloku operacyjnego którego opuszczenie drogą ewakuacyjną było niemożliwe ze względu na zadymienie. Działania straży trwały do godziny 12.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania