24.06.2018r. Godz. 05:24Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.04.2018 r.

dodano: 3 kwietnia 2018 o 22:04 | ostatnia aktualizacja: 4 kwietnia 2018 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 52 razy. Odnotowaliśmy 38 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy . W powyższych zdarzeniach poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 111 zastępów, w sile 462 strażaków.

O godz. 16.27 strażacy z Prudnika zostali zadysponowani do plamy oleju na jezdni. Po przybyciu na miejsce stwierdzili plamę o szerokości 50 cm i długości aż 4 kilometrów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Plama oleju została usuniętą przez zarządcę drogi.

Krótko po godz. 17 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzegu zostało wezwane do pomocy przy poszkodowanym z zatrzymaniem krążenia w miejscowości Skorogoszcz. Przybyłe na miejsce zastępy z OSP Skorogoszcz i Lewin Brzeski natychmiast podjęły resuscytację krążeniowo-oddechową. Pomimo natychmiastowego udzielenia pomocy, oraz dalszych medycznych czynności ratowniczych prowadzonych razem z przybyłym Zespołem Ratownictwa Medycznego, lekarz stwierdził zgon u poszkodowanego.

Stanowisko Kierowania
asp. Jakub Pleśniak