23.10.2017r. Godz. 09:56Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.06.2012

dodano: 3 czerwca 2012 o 14:06 | ostatnia aktualizacja: 15 czerwca 2012 o 19:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 3.06.2012

14:49 Jaczowice k. Niemodlina. Z nie ustalonych przyczyn doszło do zdarzenia z udziałem 3 samochodów osobowych. Jedno z aut zjechało do przydrożnego rowu, następnie na tył drugiego auta najechało trzecie jadące w kierunku Nysy. Działania 2 zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Za pomocą sorbentu zebrano rozlane płyny eksploatacyjne z jezdni. Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał kierujących pojazdami. W wyniku  tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Powstałe straty oszacowano na kwotę około 10 tys. zł.

19:23  Na drodze powiatowej między miejscowościami Radłów - Kolonia Biskupia k. Olesna doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku tego zdarzenia 3 osobom kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielali strażacy. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  odłączeniu akumulatora oraz uprzątnięciu rozbitych części karoserii. Na czas prowadzenia działań droga była zablokowana. Straty oszacowano na kwotę około 5 tys. zł.

19:50 Na autostradzie  A-4 na 207 km w kierunku Wrocławia doszło do pożaru samochodu osobowego. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej  zabezpieczyły  teren działań. Następnie podano dwa prądy wody w natarciu na palący się samochód. Udzielono także kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Podczas prowadzenia działań ruch na autostradzie odbywał się jednym pasem. W wyniku pożaru powstałe straty oszacowano na kwotę około 45 tys. zł.

_____________________________________

Informację sporządził: