22.10.2017r. Godz. 10:15Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.07.2017

dodano: 3 lipca 2017 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 4 lipca 2017 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 23 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 3 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych została 1 osoba. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 51 zastępów/y, w sile 235 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia:

O godz. 16:21 do SK KP PSP w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Leśnica. Palił się dach budynku mieszkalnego wielorodzinnego, w którym prowadzony był remont.

Do zdarzenia zadysponowano 10 zastępów. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji z budynku 15 mieszkańców oraz zagrożonego pożarem mienia. Następnie prowadzono działania gaśnicze, utrudnione ze względu na bardzo duże zadymienie oraz miejsce pożaru – paliła się przestrzeń stropowa dachu o powierzchni ok. 25 m ². Podczas prowadzonych działań strażacy zauważyli przechodnia, który zasłabł i udzielili mu pomocy , a następnie przekazali poszkodowanego mężczyznę zespołowi ratownictwa medycznego, który przybył na miejsce. Działania zakończono o godzinie 21:57. Straty oszacowano na ok. 55 tysięcy zł, a uratowane mienie na 800 tysięcy zł.

Na miejsce zdarzenia przybył Burmistrz Leśnicy z pracownikami. Samorząd gminny zabezpieczył noclegi dla mieszkańców kamienicy.

Opracowanie:

Stanowisko Kierowania