14.12.2017r. Godz. 14:24Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.08.2012

dodano: 3 sierpnia 2012 o 19:08 | ostatnia aktualizacja: 4 sierpnia 2012 o 00:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.08.2012

3:56 W Opolu przy ulicy  Bytnara Rudego  doszło do pożaru 2 samochodów osobowych. Działania 2 zastępów polegały na  podaniu jednego prądu gaśniczego na palące się obiekty oraz  na odłączeniu akumulatory w pojazdach. Następpnie  całość sprawdzono kamerą termowizyjną. Straty powstałe oszacowano na kwotę około 80 tys.zł.

6:48 Na obwodnicy K-Kożla samochód osobowy uderzył w barierki przydrożne. W wyniku tego zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane. Strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie. Następnie odłączono akumulator w pojeździe i przystąpiono do neutralizacji  płynów eksploatacyjnych z pojazdu. Usunięto także z  drogi  pozostałości pokolizyjne  i zmyto jezdnię jednym prądem wody. Straty oszacowano wstępnie na sumę około 5 tys.zł.

13:36 W miejscowości Boroszów doszło do wypadku drogowego sam. osobowego z ciągnikiem rolniczym. W wyniku tego zdarzenia nie było osób poszkodowanych, straty to około 17 tys. zł. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczenie miejsca  zdarzenia, odłączeniu akumulatorów  w obydwu pojazdach. W sam. osobowym zakręcono zawór gazu LPG. Usunięto także z jezdni rozlane płyny eksploatacyjne z ciągnika rolniczego.

O godzinie 15:27 zgłoszono pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Stary Bugaj w powiecie oleskim. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działania i odłączono prąd w budynku. Rota w sprzęcie ODO weszła do budynku i podała 1 prąd wody . Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono i  przeszukano pozostałe pomieszczenia.  Następnie wyniesiono na zewnątrz budynku spalone i zniszczone sprzęty. Straty powstałe wyceniono na kwotę około 10 tys. zł., a uratowane mienie na  70 tys zł.