22.10.2017r. Godz. 04:29Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.08.2014r.

dodano: 3 sierpnia 2014 o 17:08 | ostatnia aktualizacja: 4 sierpnia 2014 o 18:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym strażacy interweniowali 107 razy, w tym 16 pożarów, 78 miejscowych zagrożeń oraz 13 alarmów fałszywych. W działaniach zaangażowanych było 164 zastępów i 712 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 5 osób.

W związku z intensywnymi opadami deszczu, które przeszły nad Opolszczyzną, straż pożarna interweniowała 77 razy ( dane z godz. 23:05). Zgłoszenia dotyczyły przeważnie zalanych posesji, piwnic oraz połamanych drzew. Najwięcej zgłoszeń otrzymały jednostki z powiatów: Kluczbork -7, Namysłów – 11, Nysa – 14, Prudnik – 11, Głubczyce - 6, Brzeg - 15, Opole - 5, Krapkowice - 3

- w Kietrzu, pow. głubczycki, od uderzenia pioruna zapalił się budynek gospodarczy

- w Kozłowicach, pow. oleski, piorun uderzył w budynek gospodarczy, niewielki pożar ugasili mieszkańcy.

- w Dziedzicach, pow. namysłowski, silny wiatr zerwał dach budynku mieszkalnego

- w Prudniku drzewo spadło na samochód osobowy, bez osób poszkodowanych

- w Brzegu wiatr zerwał część dachu na budynku mieszkalnym

Na DW 426, w miejscowości Zawadzkie, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 3 samochodów osobowych, z których jeden wpadł do rowu przewracając się na dach. Trzy osoby poszkodowane, w tym ośmioletnie dziecko, zostały przewiezione do szpitala. Strażacy odłączyli dopływ prądu z akumulatorów oraz zakręcili zawór w butli z LPG. Straty oszacowano na 20 tys. Na czas działań droga była zamknięta.

Sporządził

Dyżurny operacyjny