15.10.2018r. Godz. 21:18Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.09.2018 r.

dodano: 4 września 2018 o 00:09 | ostatnia aktualizacja: 4 września 2018 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 47 razy. Odnotowaliśmy 2 pożary, 39 miejscowych  zagrożeń  i 6 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 69 zastępów, w sile 310 strażaków.

W miejscowości Bodzanów ( pow. nyski) na DW 411 doszło do zderzenia samochodu osobowego z koparko- ładowarką.  W zdarzeniu brały udział dwie osoby. Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny straży pożarnej zadysponował do zdarzenia dwa zastępy w sile 6 strażaków. Po dojeździe zabezpieczono teren działań, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy z samochodu osobowego. Do czasu przybycia Policji kierowano ruchem. Usunięto z drogi elementy karoserii , a rozlane płyny eksploatacyjne zebrano przy użyciu sorbentu.

Przed godziną 13 dyżurny stanowiska kierowania straży pożarnej w Krapkowicach przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu dostawczego i osobowego na DW 415 w Rogowie Opolskim. Do zdarzenia udały się 4 zastępy straży pożarnej. Po dojeździe zabezpieczono miejsce zdarzenia, samochód dostawczy znajdował się na barierkach, a auto osobowe na poboczu drogi. Odłączono akumulatory w pojazdach.  Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy pasażerce samochodu, kierowcy pojazdów nie zostali poszkodowani. Pasażerkę przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Kobieta została zabrana do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania