15.12.2017r. Godz. 01:43Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 03.10.2014

dodano: 3 października 2014 o 21:10 | ostatnia aktualizacja: 3 października 2014 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 19 razy, w tym 6 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 5 osób.

W powiecie krapkowickim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 13.42 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych w miejscowości Rogów Opolski. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że zderzyły się ze sobą dwa samochody ciężarowe, z których pierwszy jechał z pustą naczepą, a drugi w cysternie przewozi olej opałowy. W wyniku zdarzenia nie doszło do rozszczelnienia cysterny.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy samochodu ciężarowego z naczepą, a następnie przekazano go przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- sorpcji płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów

- pomocy w kierowaniu ruchem drogowym policji.

W początkowej fazie ruch drogowy był wstrzymany, a następnie odbywał się wahadłowo w obu kierunkach.

Miejsce zdarzenia przekazano policji.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania