16.12.2017r. Godz. 21:40Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.12.2017 r.

dodano: 3 grudnia 2017 o 21:12 | ostatnia aktualizacja: 4 grudnia 2017 o 22:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 19 razy. Odnotowaliśmy 11 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 59 zastępów, w sile 218 strażaków.

O godzinie 03:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w którym mieści się piekarnia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej potwierdzono pożar budynku. Ogniem objęte było drugie piętro budynku, strych oraz konstrukcja dachu. Działania straży pożarnej polegały na:

• zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,

• wprowadzeniu roty ratowników z jednym prądem wody do środka budynku i równoczesnej ewakuacji mieszkańców poprzez klatkę schodową,

• podaniu dodatkowych prądów wody,

• wyłączeniu włącznika głównego prądu,

• wyniesieniu na zewnątrz butli z propan-butan z mieszkań (3 sztuki) które były w pomieszczeniach nie objętych pożarem,

• rozbiórce uszkodzonej konstrukcji dachu .

W działaniach brały udział 23 zastępy straży pożarnej w sile 72 ratowników. Z budynku ewakuowano 6 osób. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Dla lokatorów mieszkań uszkodzonych podczas pożaru Miasto Kędzierzyn-Koźle zapewniło lokale zastępcze.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania