10.12.2018r. Godz. 06:18Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 03.12.2018 r.

dodano: 3 grudnia 2018 o 22:12 | ostatnia aktualizacja: 3 grudnia 2018 o 22:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 10 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 5 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń nikt nie został poszkodowany. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 21 zastępów, w sile 87 strażaków.

W Kędzierzynie-Koźlu na ulicy Mostowej dachował samochód osobowy. Swierdzono że w pojeździe nie ma osób poszkodowanych a kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Działania starży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukania miejsca zdarzenia z udziałem policji w celu odnalezienia kierowcy. Poszzukiwania trwają.

W Sternalicach powiat oleski doszło do pożaru w kotłowni miejscowego przedszkola. Na szczęście tuż po tym jak dzieci skończyły zajęcia. W przedszkolu przebywały 4 osoby. Ewakuowały się przed przybyciem straży pożarnej. Na miejscu pracowało 6 zastępów straży pożarnej. Po podaniu 2 prądów wody pożar ugoszono. Dzieki szybkiej interwencji służb odnotowano bardzo małe straty.

Autor: mł.asp. Paweł Tomas