22.02.2019r. Godz. 08:46Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.01.2014

dodano: 4 stycznia 2014 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 5 stycznia 2014 o 20:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 13 razy, w tym: 2 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń.

Łącznie w działaniach zaangażowanych było 99 strażaków i 23 pojazdy ratownicze.

Ważniejsze zdarzenia:

1. Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Opolu o godzinie 19:11 otrzymał zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Opolu przy ul. Piastowskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa rozbite samochody osobowe. Po dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że jedna osoba biorąca udział w zdarzeniu wymaga pomocy medycznej. Strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W czasie prowadzenia działań wstrzymano ruch na jednym pasie drogi.

2. Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Opolu o godzinie 20:33 otrzymał zgłoszenie, dotyczące potrącenia pieszych, przechodzących przez jezdnię na Rynku w Niemodlinie. Pojazd jechał od strony Opola w kierunku Nysy. Autem podróżowały trzy osoby, które w momencie przybycia zastępów straży pożarnej znajdowały się poza pojazdem i nie zgłaszały żadnych dolegliwości. Obie osoby potrącone przez samochód zostały zabrane do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsce zdarzenia, oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. Na czas trwania akcji na drodze krajowej nr 46 wprowadzono ruch wahadłowy.

Stanowisko Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Dyżurny Operacyjny Województwa

mł.kpt. Krzysztof Sobkowicz