22.10.2017r. Godz. 17:28Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.01.2015

dodano: 4 stycznia 2015 o 22:01 | ostatnia aktualizacja: 5 stycznia 2015 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Minionej doby odnotowaliśmy 33 zdarzenia w tym 7 pożarów, 23 miejscowe zagrożenia i 3 alarmy fałszywe w których poszkodowanych zostało 9 osób.

W Strzelcach Opolskich zostaliśmy wezwani celem dokonania pomiaru na obecność tlenku węgla ponieważ osoby przebywające w mieszkaniu uskarżały się na ból głowy.Na miejscu zdarzenia okazało się,  że jest zespół ZRM  który prowadzi czynności medyczne przy trzech osobach poszkodowanych, które  opuściły mieszkanie w momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia  ZRM i JOP. Wszystkie osoby poszkodowane zostały zabrane przez ZRM do szpitala a działania SP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu pomiaru stężenia CO ( wynik 70 ppm.) przewietrzeniu pomieszczeń, wykonanie powtórnego pomiaru stężenia CO    ( wynik 0 ppm). Prawdopodobną przyczyną nagromadzenia się gazów była niedrożność przewodów wentylacyjnych do mieszkania.

W wypadkach drogowych na terenie naszego województwa  poszkodowanych zostało 5 osób.

W miejscowości Olesno dyżurny stanowiska kierowania PSP otrzymał zgłoszenie o zasłabnięciu mężczyzny na ul.Josefa Steina. Natychmiast skierował jeden zastęp w sile czterech strażaków do zdarzenia. Na miejscu okazało się że, na chodniku leży  mężczyzna w wieku ok.71 lat któremu udzielono kpp i przekazano przybyłemu  ZRM .

Autor: Dyżurny Operacyjny Województwa kpt.Łukasz Kantor