21.10.2018r. Godz. 13:55Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.01.2018r.

dodano: 4 stycznia 2018 o 21:01 | ostatnia aktualizacja: 5 stycznia 2018 o 21:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 15 razy. Odnotowaliśmy 3 pożary, 10 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 33 zastępy, w sile 125 strażaków.

W Skarbiszowie, samochód laweta, przewożący minikoparkę, po kolizji z innym pojazdem, wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu poszkodowanemu.

Na obwodnicy Otmuchowa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu poszkodowanemu, odłączono dopływ prądu z akumulatorów obu pojazdów oraz usunięto pozostałosci powypadkowe z jezdni.

Ponadto pomagaliśmy Policji w poszukiwaniach osoby zaginionej w Opolu, przy ul. 11 Listopada, teren nabrzeża rzeki Odry.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania