15.12.2017r. Godz. 01:47Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.02.2014r.

dodano: 4 lutego 2014 o 22:02 | ostatnia aktualizacja: 8 lutego 2014 o 20:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W Kędzierzynie – Koźlu o godzinie 19:14 dyżurny stanowiska kierowania przyjął zgłoszenie o podejrzeniu zatruciem tlenkiem węgla w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że w mieszkaniu na I piętrze, zatruciu tlenkiem węgla uległy 3 osoby, którym była udzielana pomoc przez zespół ratownictwa medycznego, a następnie zabrane do szpitala. Działania zastępu straży pożarnej polegały na dokonaniu pomiarów przy pomocy miernika wielogazowego, wynik uzyskany okazał się bardzo wysoki to 500ppm oraz przewietrzeniu pomieszczeń mieszkalnych. W wyniku dalszych pomiarów w mieszkaniach w nich wykryto również niebezpieczne stężenia tlenku węgla. Osoby poszkodowane z pozostałych mieszkań zostały ewakuowane i przekazane drugiemu zespół ratownictwa medycznego, który został wezwany na miejsce prowadzonych działań. Lekarz zadecydował o zabraniu kolejnych trzech osób poszkodowanych do szpitala celem przeprowadzenia badań lekarskich. Po przewietrzeniu mieszkań ponownie wykonano pomiar na obecność tlenku węgla, urządzenia wskazały 0 ppm.

Dyżurny operacyjny województwa

st.kpt. Rafał Bisowski