13.12.2017r. Godz. 20:00Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.03.2015r.

dodano: 4 marca 2015 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 5 marca 2015 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 30 razy, w tym 17 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowanych było 50 zastępów i 222 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 4 osoby.

O godz. 10:19 dyżurny stanowiska kierowania w Opolu otrzymał zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym w Szydłowie. Przed przybyciem straży cztery osoby ewakuowały się na zewnątrz budynku. Ratownicy odłączyli dopływ prądu do budynku, następnie w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do pomieszczenia piwnicy i ugasili pożar. Budynek przewietrzono i sprawdzono, przy pomocy urządzeń pomiarowych, na obecność substancji niebezpiecznych ( nie stwierdzono ). Następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która podjęła się próby gaszenia przed przybyciem jednostek straży. Powstałe straty oszacowano na 2 tys., uratowano mienie wartości 150 tys.

sporządził

Dyżurny Operacyjny