14.12.2017r. Godz. 14:18Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.03.2016r.

dodano: 4 marca 2016 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 5 marca 2016 o 22:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W Jemielnicy w powiecie strzeleckim doszło do wypadku drogowego samochodu osobowego. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wypadając z drogi potrącił przechodnia, następnie ściął hydrant i rozbił się na drzewie. W zdarzeniu poszkodowaną potrąconą, po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przez strażaków zajął się zespół ratownictwa medycznego i przetransportował ją o szpitala. Kierujący pojazdem i pasażerka ponieśli śmierć na miejscu.

W Brzegu na ulicy Piastowskiej zostaliśmy wezwani do pomiaru stężenia CO w mieszkaniu, gdzie podczas kąpieli młoda kobieta straciła przytomność. Zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy poszkodowanej. Przewietrzyliśmy całe mieszkanie oraz dokonano pierwszego pomiaru gdzie w jednym z pomieszczeń mieszkania przyrząd pomiarowy wskazał wartość 1200 ppm CO, śladowe ilości tlenku węgla strażacy zmierzyli również we wszystkich mieszkaniach tej klatki schodowej. Na czas prowadzenia działań z mieszkań ewakuowano mieszkańców (9 osób). W budynku pogotowie gazowe odcięło dopływ gazu, do czasu uzyskania pozytywnych odbiorów kominiarskich.

sporządził

asp.sztab. Piotr Labusga