21.11.2018r. Godz. 00:21Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.03.2018 r.

dodano: 4 marca 2018 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 5 marca 2018 o 21:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 39 razy. Odnotowaliśmy 21 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń 6 osób zostało poszkodowanych, w tym 2 ofiary śmiertelne. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 75 zastępów, w sile 318 strażaków.

Niedługo po godz. 12 w Strzelcach Opolskich na ulicy Bursztynowej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. W wyniku wypadku trzy osoby zostały poszkodowane. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Po godz. 16 Państwowa Straż Pożarna w Opolu została poinformowana o młodej osobie która wbiegła na zamarzniętą rzekę w okolicy ZOO. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało, się że nikt nie został poszkodowany, a jedynie właściciel psa wbiegł na lód za swoim zwierzęciem. W momencie przybycia Straży, mężczyzna znajdował się już na brzegu.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania