12.12.2017r. Godz. 17:18Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.05.2017

dodano: 4 maja 2017 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 5 maja 2017 o 22:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 13 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W powyższych zdarzeniach poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 33 zastępów, w sile 125 strażaków.

O godz 17:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie, że doszło do pożaru w budynku jednorodzonym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pali się w pomieszczeniu garażu przyległego do budynku oraz w kotłowni. Działania straży polegały na: podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się pomieszczenia, podaniu jednego prądu w obronie budynku mieszkalnego, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń, wyniesieniu spalonych rzeczy z garażu. W zdarzeniu została poszkodowana jedna osoba, która została odwieziona do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP