19.02.2019r. Godz. 04:12Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.06.2014

dodano: 4 czerwca 2014 o 20:06 | ostatnia aktualizacja: 5 czerwca 2014 o 10:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia:

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania w Prudniku o godzinie 06:51 otrzymał zgłoszenie, dotyczące pożaru w budynku mieszkalnym usytuowanym w Lubrzy przy ul. Wolności. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano silny dym wydobywający się z ganku oraz mieszkania na parterze. Działania straży polegały na podaniu jednego prądu wody przez okno do wewnątrz palącego się mieszkania, drugi prąd wody podano prowadząc go klatką schodową. W budynku jednocześnie trwały poszukiwania lokatora, który prawdopodobnie znajdował się w palącym i zadymionym mieszkaniu. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Odnaleziono go w pomieszczeniu łazienki - po ewakuacji i podaniu tlenu poszkodowanemu przekazano go przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Dodatkowo dwoje lokatorów zamieszkałych na I piętrze ewakuowano przez okno ich mieszkania przy użyciu drabiny przystawnej ze względu na brak możliwości wyjścia klatką schodową (duże zadymienie). Po ugaszeniu pożaru usunięto na zewnątrz spalone wyposażenie, następnie sprawdzono ściany i stropy kamerą termowizyjną. Oddymiono pomieszczenia przy użyciu wentylatora.

2. Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Opolu o godzinie 14:07 otrzymał zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego na autostradzie A4 (221 km kierunek Wrocław) z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w zdarzeniu biorą udział dwa pojazdy ciężarowe, z których jeden przewożący drewno najechał na tył cysterny przewożącej ciekły azot. Kierowcom pojazdów w wyniku zdarzenia nic się nie stało. Działania straży polegały na sprawdzeniu terenu wokół cysterny na wypadek rozszczelnienia. Miernik nie wskazał żadnych zagrożeń, cysterna nie została rozszczelniona. Zabezpieczono i posypano sorbentem wyciek płynów eksploatacyjnych powstałych w wyniku zderzenia. Podczas prowadzenia działań ruch na A-4 w kier. Wrocławia był wstrzymany.

Stanowisko Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Dyżurny Operacyjny Województwa

kpt. Krzysztof Sobkowicz