24.10.2017r. Godz. 00:31Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.07.2014r

dodano: 4 lipca 2014 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 4 lipca 2014 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W Opolu na ulicy Leśmiana w studni wypadkowi ulegli dwaj mężczyźni ( ojciec z synem),prawdopodobnie podczas prac oczyszczających. Po dojeździe naszych zastępów zastano dwie osoby na dnie i w połowie wysokości zamontowaną pompę spalinową. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego stosując techniki alpinistyczne wydobyła poszkodowanych na zewnątrz i przekazała ich ZRM – owi. Pomimo długotrwałej akcji resuscytacyjnej lekarz stwierdził zgon obydwóch poszkodowanych. Przyczynę wypadku ustala Policja.

Na autostradzie A4 doszło dzisiaj do czterech zdarzeń, w których brało udział osiem pojazdów i dwadzieścia dwie osoby z czego tylko dwie zostały ranne

W Niemodlinie pod nieobecność ZRM zostaliśmy wezwani do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie leżącemu ma jezdni. Po zaopatrzeniu ran przekazano poszkodowanego ZRM – owi.

Stanowiska Kierowania

asp.sztab. Piotr Labusga