11.12.2017r. Godz. 16:05Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.08.2012r.

dodano: 4 sierpnia 2012 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2012 o 21:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.08.2012r.

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Namysłowie otrzymał o godzinie 7:00 zgłoszenie pożaru kompleksu budynków produkcyjnych w Woskowicach Górnych. Na miejsce zdarzenia skierowano 9 zastępów, tj. 31 strażaków, którzy po dojeździe zastali pożar dachu budynku produkcyjnego. Działania polegały na obronie budynków sąsiednich i natarciu na pożar. W wyniku pożaru straty wyniosły 200 tys.zł, a uratowano mienie o wartości 100 tys.zł.

2. O godzinie 16:09 w miejscowości Rożniów prawdopodobnie w wyniku zaiskrzenia w presie doszło do pożaru ciągnika rolniczego wraz z presą. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy, tj. 12 strażaków, którzy po dojeździe podali trzy prądy wody na źródło ognia. W wyniku pożaru straty oszacowano na 460 tys.zł.

3. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Prudniku o godzinie 17:24 otrzymał zgłoszenie, że w Grabinie mężczyzna podczas prac w ogrodzie spadł z drabiny. Poszkodowany spadając przebił nogę na pręcie ogrodzeniowym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu elementów ogrodzenia przy pomocy sprzętu hydraulicznego, pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w przeniesieniu poszkodowanego na noszach do karetki.

____________________________________________________

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu