11.12.2017r. Godz. 16:18Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.08.2014r

dodano: 4 sierpnia 2014 o 18:08 | ostatnia aktualizacja: 4 sierpnia 2014 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W miejscowości Bodzanów w pow.nyskim o godz.16.01 dyżurny powiatowego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Nysie otrzymał zgłoszenie o pożarze ciągnika rolniczego. Do działań skierował 2 zastępy straży pożarnej w sile 13 strażaków. Szybki dojazd na miejsce pożaru i sprawne prowadzenie akcji gaśniczej pozwoliło na szybkie opanowanie ognia co ograniczyło zniszczenie w maszynie. Straty wstępnie oszacowano na 2 tys zł  a wartość uratowanego mienia na 60 tys zł.

W Strzelcach Opolskich  strażacy zostali wezwani do osoby poszkodowanej znajdującej się w łazience w budynku  wielorodzinnym ze względu na brak karetki pogotowia na terenie miasta. Na miejscu okazało się że mężczyzna w wieku ok. 70 lat jest  przytomny w kontakcie logicznym i uskarża się na niedowład kończyn dolnych. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie i przekazali przybyłemu ZRM na miejsce zdarzenia.

W Opolu strażacy zostali wezwani do otwarcia mieszkania. Po przybyciu na miejsce zdarzenia przeprowadzono wywiad z obecną na miejscu Policją oraz sąsiadami. Okazało się,  że  w mieszkaniu na pierwszym piętrze prawdopodobnie znajdują się dwie osoby. Od jednej doby nie reagują na pukanie do drzwi oraz nie odbierają telefonu.Zadecydowano o wyważeniu drzwi wejściowych . Starsza kobieta stała pochylona nad mężczyzną , który siedział na krześle i był wyraźnie ograniczony ruchowo.  Po wejściu do mieszkania poszkodowanemu mężczyźnie z przypuszczalnym niedowładem prawostronnym udzielono KPP podając tlen oraz wspierając go psychicznie. Po przybyciu ZRM osoba poszkodowana została przekazana oraz zabrana do szpitala.

Autor: kpt. Łukasz Kantor