22.10.2017r. Godz. 04:32Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.09.2012

dodano: 4 września 2012 o 05:09 | ostatnia aktualizacja: 5 września 2012 o 09:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.09.2012

Przed północą doszło do wypadku samochodu osobowego w miejscowości Borki w powiecie opolskim. Po przybyciu 2 zastępów straży zastano jedną osobę poszkodowaną, która znajdowała się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na: zabezpieczeniu i oświetleniu terenu, wstrzymania ruchu drogowego w obydwu kierunkach na czas prowadzenia czynności powypadkowych, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz postawieniu pojazdu na koła, za pomoca sorbentu zebrano płyny eksploatacyjne oraz inne elementy uszkodzonego pojazdu. Z relacji kierowcy wynikało, że przyczyną wypadku było nagłe wtargnięcie zwierzyny na drogę. Aby uniknąć z nim zderzenia wykonał energiczny manewr pojazdem. W wyniku czego uderzył w barierę energłochłonną i przewrócił się na bok. Straty oszacowane zostały na 8 tys.zł.

• Miejscowości Klisino powiat głubczycki z nieustalonej przyczyny doszło do pożaru wolnostojącej szopy w jednym z gospodarstw. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zastano syna właścicielki samodzielnie próbującego gasić pożar, który przed naszym przybyciem ewakuował znajdujący się tam inwentarz. Podano jeden prąd gaśniczą palącą się szopą, oraz udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy  jednej osobie poszkodowanej.

Dyżurny Operacyjny Województwa

st.kpt. Rafał Bisowski