22.09.2017r. Godz. 06:38Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.09.2017

dodano: 4 września 2017 o 19:09 | ostatnia aktualizacja: 4 września 2017 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 24 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 18 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 49 zastępów, w sile 203 strażaków.

Na autostradzie A4, doszło do dwóch zdarzeń:

- na 225 km. kier. Katowice, doszło do zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów. Dwóm osobom została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc, następnie przekazano je pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego

- na 243 km. kier. Wrocław, doszło do zdarzenia z udziałem trzech pojazdów. Łącznie podróżowało 8 osób, strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu poszkodowanemu. Na miejsce zadysponowano helikopter LPR, który przewiózł jedną osobę do szpitala, druga przetransportowana została karetką ZRM.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania